Een mid-fade, mullet of buzzcut: bij Nabil’s Barbershop draaien ze hun hand er niet voor om. Mannen kunnen er terecht voor een klassiek kapsel of juist iets helemaal van nu. En ook je baard is er in goede handen.
De barbershop van Nabil El Kasimi opende de deuren in het voorjaar van 2022, maar is inmiddels niet meer weg te denken uit het winkelhart van Bergambacht. “Ik wilde altijd al een eigen zaak”, vertelt Nabil. “Ik werkte als barbier in Schoonhoven en huurde daar een stoel. Tot een klant van mij vertelde dat dit pand in Bergambacht vrij kwam. Het was middenin de coronatijd. Ik heb even getwijfeld. Maar het pand was prachtig en als het je droom is… Het is ook een gezellige community, alle winkeliers kennen elkaar en ik ben heel goed ontvangen door de winkeliersvereniging.”
Doordeweeks werkt de barbier vooral op afspraak, in het weekend is er meestal nog wel tijd voor inloop. “Het hangt er een beetje vanaf wat iemand wil.” Bij alle behandelingen geldt dat de barbiers kijken naar wat er mogelijk is bij de klant. “Ik controleer bijvoorbeeld op kruinen, want daar moet je rekening mee houden. En of iemand kroeshaar of krullen heeft. Je maakt een kapsel dat echt bij iemand past.” Samen met zijn medewerkers laat Nabil de mannelijke klanten even genieten van de aandacht en de verzorging van haar én baard of snor, want daarvoor kun je natuurlijk ook bij de barbier in de stoel gaan zitten. “Ik vind lange baarden het leukste om te doen. Dat is echt een vak apart.”
Tijdens zijn tijd in Schoonhoven, waar hij geboren en getogen is, had hij al veel klanten uit Bergambacht en veel heren zijn met het ‘meeverhuisd’ naar zijn nieuwe, eigen zaak. “Ik heb echt hele leuke klanten. En ze zijn vooral heel loyaal.” Andersom geldt dat ook, vertelt Nabil. “Ik vergeet niet de klanten die ik vroeger al had. Ook al zitten we eigenlijk vol met afspraken, dan maak ik alsnog tijd voor zo’n trouwe klant. Daar doe ik altijd mijn best voor.” Sommige mannen zitten wekelijks in zijn stoel. “Je creëert echt een band met de mensen. Het is hard werken, maar de loyaliteit en de waardering die je krijgt, dat vind ik heel belangrijk. Daarom houd ik het al tien jaar vol.”
Nieuwsgierig naar de kunsten van Nabil en zijn medewerkers? Neem dan eens een kijkje op zijn Instagram-pagina: @nabilsbarbershop